7 základních nákupních tipů, jak ušetřit peníze

Novinky Tipy & rady

Když začnete snižovat i malé náklady, všechny drobné výdaje dohromady vydělají významnou částku. Osvojení si zvyku pečlivě zvažovat své nákupy bude nějakou dobu trvat. Jakmile si to ale osvojíte, během chvilky začnete šetřit. Většina lidí na celém světě miluje dobrou maloobchodní terapii. Poskytuje maximální potěšení s uklidňujícími účinky na mozek. Vůně nových bot, pocit z nového oblečení a radost z používání nového spotřebiče. Jsou to potěšující zážitky. Při současné ekonomické situaci bychom však měli nakupovat s rozmyslem. Zde je sedm základních nákupních tipů, jak ušetřit peníze:

1. Udělejte si nákupní seznam

To, že si většina z nás neudělá seznam předem, udělá chybu. Ať už nakupujete potraviny nebo vyzvedáváte nějaké osobní věci, vždy vám pomůže vytvořit si seznam. Pravidlem je kupovat něco, jen když je to na vašem seznamu. Bez nákupního seznamu se budete přesouvat z uličky do uličky, sbírat věci náhodně, což nakonec vede k impulzivnímu nákupu. Nákupní kontrolní seznam je skvělý způsob, jak omezit impulzivní nákupy na minimum, zejména při nakupování potravin. Je moudré nejprve navštívit svou spíž. Tímto způsobem budete mít lepší představu o tom, co již máte a co potřebujete více.

2. Nakupujte během výprodejů a akcí

Prodeje v obchodech a akční slevy jsou skvělým způsobem, jak ušetřit peníze při nakupování. Mnoho obchodních řetězců pořádá roční a bleskové výprodeje po celý rok. Ke konci roku získáte slevy na Černý pátek, Vánoce a Nový rok. Načasujte si nákupy s takovými nabídkami.

Pokud jde o nákupy potravin, obchody se smíšeným zbožím obvykle nabízejí skvělé nabídky každodenních věcí. Při pravidelném nakupování můžete také využít množstevní slevy. Někdy dokonce poskytují jedinečné předměty za akční ceny.

3. Použijte kupóny

Dalším krokem k úspoře peněz je používání slevových kuponů. Je to chytrý nápad sbírat více kuponů a kombinovat je pro úžasné slevy. Hledejte tisknutelné kupony online nebo se podívejte do nedělních novin. Víme, že z toho nápadu nebudete nadšeni. Ale malý příspěvek každého kupónu vám časem ušetří značné množství peněz.

4. Přineste pouze hotovost, kterou potřebujete

Kdo může utrácet peníze, když je nemá. Když tedy vyrazíte do obchodu, nechte své plastové peníze – debetní nebo kreditní karty – doma. Místo toho si do peněženky vložte malou hotovost, kterou si vezměte s sebou. Jen se ujistěte, že máte dost na to, abyste zaplatili za nákup denních nezbytností. To je chytrý tah, jak se zastavit v impulzivním nákupu. S vědomím, že máte omezenou hotovost, nebudete vybírat náhodné položky. Místo toho budete pečlivě přemýšlet a kupovat pouze věci, které potřebujete. A jakmile vaše peníze skončí, budete muset dokončit svou nákupní expedici.

5. Omezte návštěvy obchodu

Všichni známe někoho, kdo běží do obchodu pro sebemenší věc. Pamatujete si na jediný okamžik, kdy jste si šli koupit pár nezbytných věcí a vrátili jste se s nimi sami? Nakonec naplníte košík nepodstatnými položkami, které jste neplánovali koupit. Abyste se těmto dalším výdajům vyhnuli, omezte návštěvy obchodu. A až půjdete, držte se svého nákupního seznamu.

6. Vyberte si svého nákupního kamaráda moudře

Pokud jde o oblečení, máme tendenci nakupovat s kamarádem. Spoléháme na něj/ni, že nám pomůže lépe nakupovat. Bohužel ne všichni nákupní partneři jsou si rovni. Někteří jsou shopaholici, kteří rádi utrácejí peníze. Pokud u nich nakupujete, neposkytnou vám upřímný názor. Místo toho, když vidí, že utrácíte více, budou mít ze sebe lepší pocit. Vyhněte se plánování nákupů s nimi. Místo toho se obraťte na přátele, kteří vám skutečně poradí.

7. Využijte zlevněné dárkové karty

Máte nevyužitou dárkovou kartu? Pokud ji neplánujete utrácet, máme pro vás dobrou zprávu. V těchto dnech můžete prodávat nové dárkové karty online. Zlevněné dárkové poukazy si naopak můžete zakoupit i pro sebe. Některé webové stránky nakupují dárkové karty od lidí, kteří je prodávají, a prodávají je za zvýhodněné ceny.