Jak vybrat reproduktory k počítači?

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

Nezáleží na tom, jak skvělý je výchozí zvuk na vašem monitoru nebo jak sladká může být vaše herní náhlavní souprava, v určitém okamžiku budete chtít sáhnout po extra zvuku a přidat do svého nastavení úžasné počítačové reproduktory. Jak si ale vybrat ty správné? V tomto článku jsme rozebrali klíčové kroky k výběru nejlepších počítačových reproduktorů, od kvality zvuku a připojení až po zvuk Bluetooth, vzhled a přítomnost na stole. Podívejte se na náš nejlepší výběr v našem článku o nejlepších počítačových reproduktorech .

1. Bluetooth vs. kabelové počítačové reproduktory

Jedním z nejjednodušších rozhodnutí je vybrat si mezi kabelem a bezdrátovým připojením. Oba mají některé výhody, které nemusí být hned jasné, ale jsme tu, abychom vám pomohli. Bluetooth je krásná věc; umožňuje nejširší a nejjednodušší spojení mezi vašimi zařízeními. Čím více dní uplyne, tím více si myslíme, že získat reproduktory bez Bluetooth je chyba. Nová zařízení se stávají bezdrátovými a nakonec pocítíte nedostatek Bluetooth, pokud budete vyžadovat flexibilnější nastavení. I když to není nezbytné , zejména v nastavení rozpočtu, zde je několik věcí, které byste měli zvážit, když se rozhodnete přejít na Bluetooth nebo ne.

Jaký máš telefon?

Možná se divíte, proč typ vašeho telefonu ovlivňuje nastavení reproduktorů vašeho počítače. Pokud jste jako my, chápete muka, která přichází s osou 3,5mm jacku na moderních chytrých telefonech. To znamená, že pokud získáte reproduktory bez Bluetooth, možná nebudete moci připojit telefon k reproduktorům pro příležitostný poslech.

Budou to ve společném zábavním prostoru?

Tento problém „žádný telefon“ se netýká jen vás. Zvažte, zda se chystáte hostit přátele v místnosti, ve které budou vaše reproduktory žít. Pokud ano, nedostatek Bluetooth znamená, že se vaši přátelé nebudou moci připojit k vašim reproduktorům a vy budete muset používat PC pro napájení vašich seznamů skladeb na párty. Pokud jsou vaši přátelé poloviční divoši než naši, možnost zastrčit herní počítač, když se otevře whisky, je příjemnou možností.

Využíváte technologie chytré domácnosti?

Máme přítele, který si myslí, že propojit jeho chytré reproduktory Google Home dohromady, aby posílily jeho party playlisty, je velký problém. Pokud jste více jako my a nechcete terorizovat uši svého přítele špinavými reproduktory, Bluetooth vám umožní propojit reproduktory počítače s vaším chytrým domácím hubem. To kombinuje sílu chytré technologie s kvalitním zvukem.

Takže, vše, co bylo řečeno, kdy byste měli předat Bluetooth? Pokud jsou reproduktory vašeho počítače jen pro vás a váš počítač – sólové hraní, sledování filmů v křesle Karnox nebo poslouchání UK Grime při procházení memů ve vaší bitevní stanici – nebo pokud se jen snažíte získat co nejlevnější nastavení, pak může předávat Bluetooth a necítí se špatně kvůli vyloučení.

2. Fyzická připojení

Bez ohledu na to, jakou kombinaci Bluetooth, přenosných nebo kabelových možností uvažujete, musíte vzít v úvahu fyzická připojení. Nejlepší nastavení budou mít dobrou kombinaci možností. Jedno z našich oblíbených nastavení – Harman Kardon SoundSticks III- nabízí všechna nejlepší připojení, ale ne všechny reproduktorové systémy. Před nákupem tedy zvažte, která připojení jsou pro vaše nastavení nejvhodnější. Pokud jste uživatelem notebooku, optické připojení pravděpodobně nebude fungovat a budete chtít použít USB. Pokud jste však jako my a máte všechny své USB sloty již obsazené armádou periferií, musíte se ujistit, že máte možnost 3,5 mm. V této kategorii platí, že více je vždy více. Další připojení znamenají větší flexibilitu do budoucna. Měli bychom také zmínit, že optické a USB poskytují nejlepší kvalitu zvuku a že i nejkvalitnější 3,5mm připojení je citlivé na zpětnou vazbu.

3. Kvalita zvuku

Pokud vám vaše reproduktory nezní dobře, nezáleží na tom, jak hezky vypadají nebo jak jsou drahé, nejsou to dobré reproduktory. Konečným cílem každého reproduktorového systému je zlepšit kvalitu zvuku vašeho počítače. Měly by zesílit zvuk na vašem herním zařízení a potenciálně rozšířit tento krásný zvuk na váš telefon, tablet nebo notebook. Zatímco téměř každý reproduktorový systém bude výrazným zlepšením oproti výchozímu zvuku vašeho stolního počítače, notebooku nebo monitoru, je důležité vědět, o kolik lepší zvuk může být.

Kromě reproduktorů, které připojíte (nebo nepřipojíte), existují i ​​​​další faktory, které společně zvyšují váš výchozí zvuk, včetně zvukových karet, izolačních podložek, softwaru atd. Ale nic není důležitější než to, jak vám reproduktory zní. Vaše uši jsou jediné, na čem opravdu záleží. Pokud vás neuchvátil rozdíl mezi tím, co jste byli zvyklí získávat z vašich výchozích ovladačů, a novým zvukem, který se lil přes nově zakoupené stolní reproduktory, je čas vrátit nákup. Neměli byste akceptovat nic menšího než znatelný skok v kvalitě zvuku. Jak velký skok obvykle závisí na ceně, ale existuje několik možností rozpočtu, které jistě mohou upgradovat vaše nastavení, aniž byste snížili své úspory.

4. Jak to vypadá

Estetika reproduktorů vašeho počítače je důležitější než u jakéhokoli jiného zvukového zařízení. Ty budou k vidění vy a vaši hosté. Normálně fňukáme kvůli ošklivým designům a tím to končí. Obvykle nenecháváme estetiku určovat, jaký druh zařízení si koupit, ale pokud jde o reproduktory, mnohem více pro nás záleží na tom, jak vypadají. Dokonalý pár reproduktorů doplní váš prostor. Možná futuristický design vyniká jako SoundSticks, které jsou skvělým začátkem konverzace, nebo se kresba dřeva snoubí jako Edifier S350DB , které vypadají úžasně vedle přírodního dřeva. Měli byste nakupovat s ohledem na preferovaný estetický efekt.

5. Přítomnost na stole

Podobně jako estetická je přítomnost na stole pro reproduktory důležitější než jakákoli jiná periferní zařízení. Než si vyberete reproduktorový systém, musíte zvážit místo na vašem stole. Pokud jste stejně oddaní jako my a máte dvě klávesnice – jednu na psaní úžasných článků, jako je tento, a jednu na to, abyste se zapotili na Apexu – pravděpodobně nebudete mít pod monitorem místo pro soundbar. Možná máte svůj pracovní stůl na podlaze a nemáte místo pro masivní subwoofer, který je dodáván s Logitech Z906 5.1. Nebo možná sníte o tom, že postavíte své satelitní reproduktory 2.1 na stojany, ale váš stůl je těsně u zdi a není pro ně žádný prostor. Při nákupu reproduktorového systému je třeba zvážit více než zvuk; jednou jsme museli koupit úplně nový stůl, protože jsme upgradovali na větší satelity a všechno bylo příliš stísněné. Tato úvaha je tím důležitější, čím větší je vaše nastavení, takže se ujistěte, že zvažujete každý aspekt svého prostoru.

6. Počítačové reproduktorové systémy 2.0., 2.1 a 5.1

Rozhodování mezi 2.0, 2.1 a 5.1 je důležité rozhodnutí. Pokud nevíte, co tato čísla znamenají, 2.0 znamená dva satelitní reproduktory a žádný subwoofer, 2.1 znamená dva satelitní reproduktory a subwoofer a 5.1 neboli prostorový zvuk znamená pět satelitů a subwoofer. Toto jsou nejtypičtější nastavení reproduktorů, a proto se možná divíte, proč je výběr jednoho v tomto seznamu tak daleko. Logicky by to měla být jedna z prvních věcí, které je třeba zvážit, ale abyste se mohli správně rozhodnout, musíte nejprve zjistit několik věcí.

Většina lidí má ráda solidní množství basů. Popkultura je basová kultura a průměrný spotřebitel se učí, že více je lépe. Audiofilové budou argumentovat tímto bodem a mnozí by si vybrali lépe vyvážený zvuk z prémiového 2.0, jako je Audioengine A2+, před robustnějším nastavením, jako je 5.1 Logitech Z906 5.1 . Ztráta dalších reproduktorů a subwooferu přináší čistší a jednodušší nastavení a úžasný zvuk. Co ztratíte s 2.0, je pocit. Prostorový zvuk je zážitek, který přesahuje kvalitu zvuku nebo detaily. Prostorový zvuk umožňuje hlubší ponoření do všeho, co zažíváte. 2.1 je prostřední dítě – snaží se poskytnout to nejlepší z obou světů a je to, co doporučujeme pro ty, kteří si nejsou jisti nebo teprve začínají svou audio cestu. I když to není napsáno krví, pokud jsou všechny za stejnou cenu, 2.0 bude mít lepší kvalitu na satelit než 2.1 nebo 5.1, protože hodnota je rozdělena mezi méně kusů. To znamená, že za stejnou cenu dostanete méně reproduktorů, ale kvalita je obvykle vyšší. Pokud chcete stejnou kvalitu na satelit, váš systém prostorového zvuku bude mnohem dražší než 2.0. Pečlivě zvažte svůj rozpočet a potřeby, abyste našli rovnováhu.

Potřebujete také více místa pro umístění více reproduktorů, které přidáte. Nemáme ani nastavení systému 5.1 pro naše herní zařízení, protože satelity jsou příliš neskladné a náš prostor je příliš malý. Používáme 2.1 pro úžasný zvuk, který satelity nabízejí, a pocit, který poskytují basy. Existuje také spousta zvukových panelů, které nabízejí digitální prostorový zvuk, a některé jako Razer Leviathan jsou dokonce dodávány se subwooferem pro skutečně bohatý zážitek.

7. Ovládání reproduktorů počítače

Někteří to mají rádi jednoduché; chtějí tlačítko zapnutí/vypnutí a knoflík hlasitosti. Někteří chtějí trochu více ovládání pomocí jednotlivých otočných ovladačů pro nízké, střední a vysoké úrovně. Někdo chce fyzický ovladač, někdo aplikaci, někdo prostě chce, aby tlačítka hlasitosti na telefonu ovládala hlasitost reproduktoru. Neexistuje žádná správná odpověď na to, která možnost je nejlepší. Pokud nevíte, co s tím máte dělat, a nechcete se učit, další ciferník není velkou výhodou. Pokud ho prostě necháte vybít baterie nebo ho ztratíte v gauči, ovladač také moc nepomůže. Naší nejlepší radou je být k sobě upřímní a přesně zjistit, jaké funkce potřebujete. Pokud vás nezajímají jemnější body ovládání zvuku a chcete jej pouze zapnout a jít, nediskriminujte nastavení s menším počtem tlačítek a voličů. A pokud jste šílenec v ovládání zvuku,

8. Kolik stojí počítačové reproduktory?

Dobrou zprávou je, že slušné upgrady reproduktorů mohou začít již od 40 dolarů. To je aktuální cena některých našich oblíbených levných reproduktorů: Creative Pebble Plus 2.1. Zatímco solidní upgrade za malou investici, Creative Pebbles zcela neuspokojí to bohaté audio svědění. Za zvuk, který skutečně změní místnost, budete muset utratit. Naštěstí nemusíte utrácet doslova tisíce dolarů za něco, jako je systém reproduktorů Sony SA-Z1 Hi-Res Near Field Powered Speaker System, protože cenové rozpětí, kde vidíte nějaké zásadní zlepšení, se pohybuje kolem 200 – 500 USD. Většina modelů v této řadě je na určité úrovni srovnatelná a rozdíl v každém modelu je často způsoben funkcemi, které přesahují skutečný zvuk. Strávili jsme spoustu času rozebíráním výhod a nevýhod předních modelů v našem seznamu nejlepších počítačových reproduktorů, takže pokud jste trochu ztraceni, doporučujeme vám kliknout na tlačítko níže a zamířit tam.