Jak vybrat správné auto?

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

S tolika modely na trhu a neustále představovanými novými designy je těžké vědět, kde začít při výběru auta. Je to tak matoucí, že mnoho lidí si prostě koupí znovu stejný model – pokud se jim líbil ten poslední – a ignorují nové a lepší možnosti. Jiní berou doporučení od přátel nebo kupují něco, co je zaujme elegantním designem nebo chytrou reklamou.

Existuje mnohem lepší způsob, jak vybrat správné auto, praktický přístup, který také poskytuje prostor pro trochu zábavy.

Zjistěte, co potřebujete

Buďte upřímní: Jak často opravdu jezdíte do hor nebo taháte přívěs nebo vozíte řezivo? Pokud se pokusíte získat něco, co umí všechno, nakonec si koupíte příliš mnoho auta a draze za to zaplatíte.

V životě existují potřeby a přání. Při výběru auta začněte tím, že pochopíte, zda auto vůbec potřebujete. Pokud ano, přejděte k zúžení toho, jaký druh potřebujete. Napište si tyto potřeby na kus papíru. Pokud se budete řídit tímto seznamem, vaše potřeby vás dovedou ke správnému vozu, kterým může být v dnešní době stále častěji elektromobil.

Pokud máte velkou rodinu a potřebujete místo pro šest cestujících, může být vaše volba jasná. Pokud jste single a rádi vyrážíte o víkendu do terénu, bude zřejmé, že potřebujete vozidlo s pohonem všech čtyř kol.

Ale možná jste jako velká část populace: Chcete, aby auto bylo jakýmsi švýcarským armádním nožem, který vás připraví na cokoliv. V tom případě upřednostňujte. Obvykle zjistíte, že 80 % času potřebujete jednu věc. Většina lidí například používá své auto k dojíždění nebo k vyzvedávání dětí ze školy. Napište primární použití na začátek seznamu „potřeb“ a zbytek pohlížejte spíše jako „chce“.

Nastavte si rozpočet

Pokud se vám nepovaluje hromada hotovosti, pravděpodobně si budete muset vzít půjčku na auto . Je chytré udržet své celkové měsíční výdaje na auto – platby, pojištění, palivo, údržbu, opravy, registraci – na 20 % nebo méně z vašeho měsíčního platu za odvoz domů. Pomocí kalkulačky úvěru na auto zjistěte, jakou kupní cenu zajistí měsíční splátka, která se pohodlně vejde do vašeho rozpočtu. Vyhněte se pokušení prodloužit půjčku za posledních 60 měsíců (pět let) jen kvůli nákupu dražšího auta.

Použijte nástroj pro vyhledávání automobilů

Mnoho automobilových webů má nástroje, které vám umožňují filtrovat vyhledávání podle ceny, kategorie vozidla a dokonce i možností. Sestavte si cílový seznam pěti vozů k prozkoumání čtením recenzí od automobilových odborníků a majitelů.

I když jste pevně přesvědčeni, že víte, co chcete, je důležité poohlédnout se po konkurenčních modelech. Trh je v dnešní době tak přeplněný, že je snadné přehlédnout model, který by mohl lépe vyhovovat vašim potřebám, než váš první nejlepší výběr. Tuto část procesu neuspěchejte, protože jakmile si pořídíte nové auto, budete s ním muset žít roky.

Pokud máte potíže s porovnáním konkurenčních vozů, můžete použít nástroj Edmunds Compare Cars, který představuje funkce a specifikace ve snadno zobrazitelné tabulce pro srovnání vedle sebe. Na základě vašeho výzkumu zužte pole na tři auta.

Testovací jízda

Prodejci aut rádi říkají: „Pocit volantu zpečetí obchod.“ Je v tom hodně pravdy, a přesto můžete váhat, zda své volby otestovat. Je to nepříjemná záležitost, dostat se na auto a odrazit nedočkavé prodavače.

Zde je snadný způsob, jak dokončit práci: Vyhraďte si ráno, nejlépe ve všední den, kdy jsou vozy prázdné, a zavolejte na internetové oddělení prodejce. Řekněte internetovému manažerovi, že si chcete naplánovat zkušební jízdu, ale nebudete nakupovat na místě, protože stále porovnáváte různé modely. Řiďte svá tři cílová auta zády k sobě, aby byly všechny vaše dojmy čerstvé.

Zkontrolujte svůj výzkum a udělejte rozhodnutí

Po zkušebních jízdách opusťte prodejce. Pokud stále nejste rozhodnuti, vraťte se k vyhledávači aut a vyberte nového kandidáta. Ale pokud je vaše rozhodnutí zřejmé, můžete přejít do fáze uzavírání obchodů.

Ať už si to uvědomujete nebo ne, vaše emoce a intuice budou hrát roli ve vaší volbě. Na tom není nic špatného – mějte se hezky. Ale nenechte své pocity utéct s vámi. Nejprve zakryjte praktické základny a poté otevřete dveře zábavnému faktoru. Pak budete mít auto, které se vám bude líbit a které bude sloužit vašim potřebám.