Jak si vybrat mobilní telefon?

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

Plánujete nákup mobilního telefonu, ale nevíte, jaký vybrat? Poradíme vám.

Jakou velikost telefonu koupit

Při výběru smartphonu je velmi důležitá velikost. Poněkud menší mobilní telefon se vejde do kapsy a snadno se ovládá jednou rukou. Tyto menší telefony nejsou vhodné na hraní her nebo pohodlné sledování filmů a seriálů. Smartphony s poněkud větším displejem jsou pro to lepší volbou. Ty se hůře ovládají 1 rukou. V dnešní době není moc malých smartphonů, protože nemají moc místa na pořádnou baterii.

Nejlepší fotoaparát telefonu

Pokud chcete pravidelně pořizovat krásné fotografie pomocí smartphonu, je třeba zvážit spoustu komplikovaných specifikací. Abychom vám pomohli, posoudili jsme všechny mobilní telefony na základě clony, počtu megapixelů a stabilizace obrazu. Na první pohled tak uvidíte, zda kamera splňuje vaše přání. Zvažte také typ objektivu ve fotoaparátu. Širokoúhlý objektiv vám umožní zachytit rozlehlé krajiny, zatímco teleobjektiv můžete z dálky přiblížit.

Operační systém telefonu Android nebo iOS

Nejběžnější operační systémy jsou iOS a Android. iOS lze nalézt na chytrých telefonech společnosti Apple a je známý svou bezpečností. Má však omezené možnosti, pokud si chcete vyměňovat soubory se zařízením jiného než Apple. Android je operační systém všech ostatních značek včetně Samsungu, OnePlus a Xiaomi. Tyto značky přidávají do operačního systému svůj vlastní shell neodstranitelných aplikací a dalších funkcí. Android One je zbavená verze Androidu, která také přichází s měsíčními aktualizacemi zabezpečení.

Nejlepší baterie pro smartphone

Nechcete běhat od jedné zásuvky ke druhé po celý den? Ujistěte se, že jste vybrali smartphone s dobrou baterií. Výdrž baterie telefonu závisí na vašem používání. Abychom z toho měli dobrý, průměrný pocit, žádáme všechny naše zákazníky, aby ohodnotili výdrž baterie. Vypočítáváme průměrné skóre dané našimi zákazníky. Na základě tohoto skóre přidělujeme každému smartphonu hodnocení od průměrného po vynikající. Zkontrolujte také, zda má zařízení funkci rychlého nabíjení nebo zda podporuje bezdrátové nabíjení.

Který telefon mi vyhovuje

Pokud rádi hrajete hry nebo používáte mnoho aplikací současně, je rychlost vašeho smartphonu velmi důležitá. Abychom vám pomohli, zhodnotili jsme každý smartphone a ohodnotili rychlost od průměrné po vynikající. Kontrolujeme hlavně, zda má telefon výkonný procesor. Důležitá je také RAM. Čím více paměti RAM, tím více úkolů může smartphone dělat současně. Na rychlost má vliv i operační systém. Čím novější verze softwaru, tím rychlejší je zařízení.

Aktualizace telefonu

Aktualizace softwaru a zabezpečení jsou důležité pro životnost vašeho smartphonu. Společnosti Google (Android) a Apple (iOS) vydávají každý rok aktualizaci softwaru. Tyto aktualizace poskytují další funkce a například zlepšují výdrž baterie a rychlost vašeho zařízení. Aktualizace zabezpečení jsou vydávány měsíčně a blíží se zranitelnosti operačního systému. Jak rychle a jak často získáváte aktualizace softwaru a zabezpečení, se liší podle zařízení. Čím déle a častěji budete dostávat aktualizace, tím lépe. U každého smartphonu jsme posoudili zásady aktualizací.

Vyberte 4G nebo 5G smartphone

V dnešní době jsou všechny smartphony vhodné pro mobilní 4G síť. Od roku 2020 je zde také síť 5G. Tato síť je rychlejší, takže si můžete stáhnout celou sérii série během několika minut. Je také stabilnější, takže vaše připojení neklesá tak často na rušných místech, jako je stadion nebo událost. 5G můžete používat pouze se smartphony, které jsou vhodné pro tuto mobilní síť. Kromě toho potřebujete telefonní tarif 5G od svého poskytovatele.