Jaké regálové systémy jsou v současnosti opravdu nejpoužívanější?

Doporučujeme

Regálové systémy jsou víceméně tou jedinou cestou k tomu, jak velké sklady s vysokými nároky na expedované zboží držet v přehlednosti a pořádku. Bez nich by zkrátka neexistovala cesta k tomu, jak udržet v celém procesu řád.

A přesně z toho důvodu se tak staly regálové systémy záležitostí, na které by se rozhodně nemělo šetřit a také nešetří. Jaké druhy jsou ale používány v dnešní době nejčastěji a proč? Na to se podíváme právě v dnešním článku!

Paletové regály pro velké sklady

Samotné paletové regály jsou jednou z jednodušších konstrukcí, které ale dokáží nabídnout až překvapivě velké kvality. Základem jsou dvě konzole připomínající kolejnice, na které se pokládají jednotlivé palety. Mezi nimi je zkrátka prázdno, žádná police.

Důvodem, proč jsou tyto regálové systémy tak moc oblíbené, je jednoduchá manipulace s celými paletami ve skladu. Pokud tak jde o překladiště a velkosklady, tak jsou podobné systémy nejzákladnějším vybavením pro udržení pořádku a přehlednosti.

Konzolové systémy pro opravdu dlouhé objekty

Objekty enormní délky se dnes a denně převážejí a skladují. Může jít například o dlouhé míry různých druhů potrubí a jiných inženýrských sítí. Vedle toho ale také mohou být oněmi objekty role podlahových krytin a mnohé další. Základem je, že existuje regálový systém určený přímo na tento problém. Jedná se o konzolové regály. Ty jsou udělány ve tvaru půleného písmene T, které je pevně uchyceno u zdi. Díky tomu tak můžeme používat jednoduché police se zábranou proti vykutálení k umístění.

Bez police ani ránu!

Ačkoliv jsou policové regály už pomalu víceméně nuda, tak je stále budeme potkávat na každém rohu. Až na specifické případy jsou zkrátka možnosti položit věci a vybavení do přehledné police něčím, na co nechtějí zapomenout ani velké skladovací společnosti. Proto se můžeme ve skladech různých velikostí potkávat s tímto druhem regálů. Nejčastějším důvodem k použití jsou především menší předměty a menší krabice, které se jinak velice obtížně skladují pokud nejsou k dispozici právě obyčejné policové regály.