Jak vybrat vhodnou powerbanku na cesty

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

Většina z nás je v této moderní době závislá na našich gadgetech pro komunikaci, zábavu, provádění plateb a další životně důležité účely. Taky to není nic špatného. Pro turisty nebo cestovatele jsou gadgety jako fotoaparáty, chytré telefony a tablety obzvláště skvělé, protože mají nízkou hmotnost, malé rozměry a základní multimediální schopnosti.

Pokud jim však dojde šťáva, nemají nic jiného než mrtvou váhu. Z tohoto důvodu většina cestovatelů upřednostňuje nosit s sebou powerbanky, aby jejich zařízení zůstalo aktivní kdykoli a kdekoli bez jakýchkoli potíží. Powerbanky se dodávají v různých velikostech, hmotnostech a kapacitách. Aniž by zabíraly příliš mnoho místa ve vašem batohu, dokážou tyto elektrické domky oživit vaše zařízení na dlouhou dobu. Abyste se ujistili, že získáte dobrou nabídku, zde je několik důležitých bodů, které musíte vzít v úvahu při výběru powerbanky na cesty:

Vyberte si tu správnou kapacitu, která vám nejlépe vyhovuje

Větší kapacita nebo mAh ve vaší powerbance znamená více energie uvnitř pro vícenásobné nabití vašich zařízení. S ohledem na to se musíte ptát, proč si nevybrat ten s největší kapacitou. No, není to tak jednoduché, protože baterie, které nesou více energie, také váží více a jsou obecně velké, což není vhodné pro cestování. Pokud převážíte zařízení s kapacitou baterie 5000 mAh nebo méně, powerbanka s kapacitou 20 000 mAh a více nabíjecími porty je v této situaci nejvhodnější, aniž by vaše zavazadlo zbytečně zatěžovalo. Většina jednotlivců nabíjí své powerbanky přes noc, ale v případě, že se ocitnete v časovém limitu, věnujte pozornost i rychlosti nabíjení powerbanky.

Výkon všech powerbank není stejný

Optimální nabíjecí výstup pro váš menší gadget je 2AMP. Na trzích jsou k dispozici nejnovější smartphony, které podporují rychlé nabíjení PD/QC 3.0. Ujistěte se tedy, že powerbanka, kterou se chystáte zakoupit, podporuje rychlé nabíjení, jinak bude trvat věky, než bude váš smartphone plně nabitý a připravený k použití.

Zkontrolujte dostupný počet portů v powerbance

Powerbanka s více nabíjecími porty včetně portu USB typu C (PD/QC) a QC 3.0 umožňuje nabíjet 2-3 zařízení současně. Pokud tedy s sebou nosíte více gadgetů pro komunikaci nebo zábavu, můžete je odšťavnit současně. Také v případě, že 1 port časem selže kvůli nevyhnutelným okolnostem, můžete vždy přejít na jiný a je to, problém vyřešen.

Držte se powerbanky vyrobené z prémiového materiálu

Ujistěte se, že zakoupená powerbanka je vyrobena z kvalitního materiálu a musí mít bezpečnostní prvky, které ochrání vaše gadgety před nadměrným proudem, přehřátím a přebíjením. Levné powerbanky nejen poškozují vaše zařízení, ale také nejsou bezpečné pro použití a obvykle nevydrží tak dlouho ve srovnání s prémiovými powerbankami.

Preferujte powerbanku s vestavěnými kabely a několika nabíjecími porty

Powerbanky s vestavěnými nabíjecími kabely jsou nejvhodnější pro cestovatele. Tímto způsobem můžete ušetřit místo a snížit pasti drátů v batohu. Ujistěte se, že kupujete ten s různými nabíjecími kabely (typ c, lightning, micro usb atd.), aby byl kompatibilní se všemi zařízeními, která nosíte.

Závěr

Power banka je nezbytným zdrojem energie pro nabíjení vašich gadgetů. Hlavní výhodou použití přenosné powerbanky je jejich schopnost nabídnout stabilní napájení v době potřeby, zejména na cestách. Doporučujeme, abyste při výběru jednoho z nich zvážili všechny důležité body uvedené výše, abyste bez obav splnili své potřeby a očekávání.