Ostrov Lastovo nabízí nezapomenutelné zážitky pro vaši dovolenou

Doporučujeme

Tento ostrov tvoří součást Jihodalmatského souostroví nacházejícího se v Jaderském moři. Rozkládá se nedaleko ostrova Korčula. S pevninou má spojení trajekty, které vyplouvají ze Splitu nebo Dubrovniku. Ostrov je ideální místo jako dovolena chorvatsko.

Charakteristika ostrova

Na ostrově můžete spatřit neporušenou a divokou přírodní krajinu. Moře je křišťálově modré. Na své si zde přijdou i milovníci památek a gastronomie. Toto místo také vyhledávají potápěči, rybáři a milovnici jachtingu. Spoustu tras tu čeká i na vyznavače turismu. Pro kemping je ideální volbou borový les nacházející se opodál mysu Struga.

Pobřeží ostrova je většinou příkré. V jižní části se nachází záliv, který je široký a hluboký. Další zálivy naleznete v jihozápadní a severní části ostrova.

Podnebí ostrova je velice příjemné. Jedná se o místo s velkým počtem hodin slunečního svitu. Letní vedra pomáhají zmírňovat příjemné větry.

Správním střediskem je stejnojmenná obec Lastovo, která také nabízí různé možnosti ubytování chorvatsko. Zavítejte na web ubytovanivchorvatsku.cz a vyberte si nějakou místní ubytovací kapacitu.

Kultura a přírodní park Lastovo

Ostrov se proslavil místním karnevalem, do kterého se zapojují všichni místní obyvatelé v nádherných maskách.

Do přírodního parku Lastovo patří kromě samotného ostrova také všechny okolní útesy a ostrovy. Jedná se o jednu z nejvíce zachovalých oblastí nacházejících se v Jadranu.

Ostrovní pláže

Na všechny milovníky odpočinku na plážích zde čekají různé druhy pláží – oblázkové i písčité. Zavítat můžete i do některé z hlubších zátok, v nichž naleznete nádherné pláže oblázkového rázu. V některých naleznete menší borovicové háje, které poskytují příjemný stín. Písečnými plážemi je proslulý ostrov Saplun.