Jaká může být cena limitovaných tenisek? Můžete být překvapeni!

Doporučujeme

Tenisky pro většinu lidí znamenají čistě jenom praktickou věc a kousek oblečení. Jenže pro jiné pak mohou být také velice zajímavou investiční, a dokonce sběratelskou záležitostí. Důvodů je přitom celá řada, přičemž věhlas jedné konkrétní značky nemusí být tím, co vám automaticky udělá celou cenu.

Dnes se podíváme na svět bot trošku jinýma očima. A to takovýma, která dokáží více než kdy jindy popsat tenisky jako velice zajímavý sběratelský předmět se vším všudy.

Kde vůbec vznikají limitované tenisky?

Limitované předměty jsou pochopitelně v každém druhu sbírek tím největším kouzlem, co lze získat. Dvojnásob to potom platí u takových věcí, ke kterým lidé mimo zájmu v řadách sběratelů přidávají také poměrně dost velkou popularitu jako takovou. Konkrétně limitované tenisky vznikají přímo ve fabrikách nejslavnějších výrobců.

Můžeme je tak potkat především u těch nejvěhlasnějších značek jako jsou Vans, Nike a mnohé další. Speciální editace navíc mají o to větší význam v tom, že je dostupnost o to menší, že jde o lokální prodeje.

Jaké ceny mohou běžně dosahovat?

Pokud se bavíme o současné době a o naprosto obyčejných teniskách, které jen vychází v omezeném množství, tak se budou ceny standardně pohybovat v tisících korun. Věhlasné značky jako třeba limitované tenisky Nike ale mohou i přes současný prodej stoupnout i do desítek tisíc korun. A pokud potom chcete opravdu staré a špatně získatelné kousky? Pak si možná připravte i stovky tisíc korun jako v případě kvalitních sběratelských předmětů.

Jaké klenoty jsou opravdu nejcennější?

Vůbec celý nápad limitovaných tenisek se poprvé dostal na světlo světa v USA, kde o některé byl opravdu extrémní zájem. Možná vás nepřekvapí, že mezi největší klenoty řadíme limitované tenisky Air-Jordan, které jsou věhlasné už jenom díky svému specifickému tvaru. Nejde o jediné tenisky, ale o víceméně celou rodinu tenisek, které se vyrábějí do dnes. Přitom díky své bohaté minulosti patří i ty nejnovější kousky do řádově dražších kusů obuvi, pokud bychom je chtěli, jakkoliv porovnat v konkurencí.