Nejlepší průvodce výběrem slunečních brýlí

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

Co mají společného Audrey Hepburn, Jackie Onassis, John Lennon a Bono? Ikonické sluneční brýle. Ale vybrat si své charakteristické odstíny není žádná procházka růžovým sadem – je třeba bojovat s velikostí, tvarem a barvou, nemluvě o praktičnosti ochrany proti UV záření. Zde je návod, jak vybrat perfektní pár.

Nezapomeňte na funkci, stejně jako na formu
Jistě vypadají skvěle, ale nezapomínejme, že sluneční brýle poskytují důležitou funkci. „Stínidla“ ve stylu Kanye Westa nebudou moct chránit vaše oči před UV zářením, takže se poohlédněte po slunečních brýlích s kategorií čoček 2 nebo 3 – ty budou účinné při snižování oslnění a poskytují střední až vysokou úroveň ochrany. . Pokud trávíte hodně času u vody, pravděpodobně se vyplatí investovat do polarizačních čoček, které odlesky ještě sníží. 

Protiklady se přitahují
Obecným pravidlem je vybrat si sluneční brýle, které mají opačný tvar než váš obličej. Máte-li tedy hranatý obličej, hledejte zaoblené křivky, a pokud máte kulatý obličej, hledejte čtvercové geometrické rámy. Obličeje ve tvaru srdce se nejlépe hodí ke stylu letce nebo kočičího oka, zatímco oválné tváře si mohou vybrat z kteréhokoli z výše uvedených. 

Nakupujte pro svou velikost
Příliš velký rám na drobném obličeji může působit hmyzím dojmem, zatímco malý rám na velkém obličeji je stejně nelichotivý. Vyzkoušejte různé styly, abyste se ujistili, že vám čočka, most a délka ramene rámu budou vyhovovat – budete rádi, když zjistíte, že nemusíte obruby neustále tlačit na kořen nosu. 

Investujte do klasiky

Stejně jako u většiny módních nákupů se vyplatí utratit více peněz za kousek, který budete milovat roky, než za něco, co vás příští sezónu bude kroutit. Wayfarers a Aviators jsou unisex styly s trvalou přitažlivostí. Ray-Ban’s Aviators byly vyvinuty pro piloty ve 30. letech 20. století a v 50. letech se staly oblíbenými celebritami, zatímco Wayfarers byly vydány v 50. letech a v 80. letech se dočkaly oživení vyvolaného Tomem Cruisem. K většině outfitů se rozhodněte pro želvové nebo obyčejné černé acetátové rámy. 

Poznejte svou skutečnou barvu
I když barva zorníku neovlivní míru ochrany proti UV záření, určí typy činností a podmínek, pro které jsou vaše brýle nejvhodnější. Šedé čočky jsou dobrým univerzálním zabarvením, jednoduše ztmaví to, co byste běžně viděli, aniž by došlo ke zkreslení barev. Zelené odstíny jsou dalším všestranným pomocníkem, zatímco hnědé/jantarové odstíny zvýrazňují kontrast a jsou dobré pro nepředvídatelné počasí, stejně jako pro sportovní aktivity, které vyžadují hloubkové vnímání (jako je golf a tenis). Růžové odstíny údajně zlepšují viditelnost na silnici, nabízejí největší množství kontrastu a často se považují za nejpohodlnější při dlouhodobém nošení, protože snižují únavu očí.