Jak vybrat kvalitní matraci?

Doporučujeme

Rádi byste si pořídili novou matraci a přemýšlíte nad tím, na co se při jejím výběru zaměřit? Pro dobrý spánek jsou důležité kvalitní matrace.

Kritéria pro výběr matrace

Pokud jdete vybírat novou matraci, jedním z hledisek, které hraje velkou roli, je věk jejího uživatele. Každý věk má totiž jiné nároky. Ideální volba pro děti a studenty jsou matrace vyrobené z přírodních materiálů a tvrdší. Senioři zase uvítají matrace vyšší, ze kterých se jim bude lépe vstávat. Také by měly být měkčí.

Jak je to s tvrdostí matrace? Ta závisí na hmotnosti osoby. Ty, které patří do vyšší váhové kategorie by měly volit matrace tvrdé. Osoby s menší hmotností si mohou dovolit pořídit matraci měkčí.

Svoji roli hraje i účel využívání matrace. Pokud matraci pořizujete pro pravidelné používání, volte takové modely, které budou mít vysokou životnost. Budete-li matraci používat jen příležitostně, třeba pro hosty nebo na chalupě, pak si můžete pořídit třeba matraci skládací.

Kvalitní matrace nabízí společnost PURTEX

PURTEX s.r.o. je český a slovenský výrobce postelí a klinicky hodnocených matrací. Společnost byla založená v roce 1995 a vyrábí české matrace a postele, pojený lehčený polyurethan, viscoelastické výrobky a patří mezi zpracovatele polyuretanové pěny. Kromě PUR matrací naleznete v nabídce také matrace pružinové nebo taštičkové a další. V nabídce však nechybí ani rošty do postele, postele z masivu, ložní prádlo, anatomicky tvarované polštáře nebo matrace na míru.

Při výrobě používá společnost výhradně materiály, které jsou testované a certifikované podle mezinárodní normy ÖKO-TEX. V roce 2005 byly výrobky schválené ve zkušební laboratoři Zkušebního ústavu lehkého průmyslu a v roce 2006 začalo klinické hodnocení matrací jako zdravotnického prostředku.