Jak si vybrat budík?

Jak vybrat Novinky Tipy & rady

Hledáte budík, ale jaký? Nejdůležitější otázkou je, jak byste chtěli být probuzeni. Můžete si vybrat z hudby, budíku, světla a dalších. Na této stránce vám vysvětlíme jinou možnost, abyste mohli snadno najít ten nejlepší budík pro vás.

Klasický alarm

Standardní budík, který najdete na každém budíku, je pípnutí nebo bzučák. Mnoho budíků má také funkci pro úpravu hlasitosti budíku, případně pro její postupné zvyšování. Pokud má budík pouze klasický budík, říkáme mu základní budík.

Radio budík

Pokud dáváte přednost tomu, aby vás budil váš oblíbený rozhlasový program, je pro vás rádiobudík tou nejlepší volbou. Radiobudíky pracují s různými připojeními. FM je běžná rádiová frekvence, kde rádio hledá stanici prostřednictvím frekvence. Někdy můžete mít špatný příjem. DAB a DAB+ jsou digitální připojení. Tato připojení jsou bez rušení s čistým zvukem. S DAB máte více stanic než s FM.

Světelný budík

Pokud se chcete probouzet přirozeně, můžete tak učinit pomocí světelného budíku. Toto je také známé jako probouzecí světlo. Tyto budíky vás probudí světlem nebo kombinací světla a zvuku. Světlo začne svítit v nastavený čas a bude stále jasnější. Chcete realistickou simulaci východu slunce? Vyberte si budík s bílým, žlutým, oranžovým a červeným světlem. U většiny budicích světel si také můžete vybrat z řady přirozených zvuků, jako je cvrlikání ptáků nebo vlnění vody.

Chcete nabíjet telefon v noci?

Některé budíky mají USB port, ke kterému můžete připojit telefon. To je užitečné, protože můžete jít spát s prázdným telefonem a probudit se s plně nabitým. Pro větší uživatelskou přívětivost zvolte budík s nabíjecí podložkou. Tyto budíky nabíjejí váš telefon bezdrátově, pokud jej položíte na budík. Mějte na paměti, že váš smartphone k tomu musí mít technologii QI.

Noční světlo

Nechcete spát v úplně tmavé místnosti? Vyberte si budík s nočním osvětlením. Tyto budíky mají kromě podsvíceného displeje i přisvícení navíc. U některých budíků můžete dokonce změnit barvu nočního světla podle svých preferencí. To vám umožní vytvořit atmosféru v místnosti.

Bluetooth

Telefon můžete připojit k budíku přes Bluetooth a přehrávat hudbu. Budík tedy můžete používat i jako reproduktor, aniž byste museli mít na nočním stolku spoustu kabelů. Tímto způsobem můžete usínat při své oblíbené písni nebo se probouzet uvolněně s jemným seznamem skladeb.

Několik časů budíku

Budík má jeden nebo více časů budíku. Můžete jej použít k tomu, aby se budík spouštěl v různých časech. Výhodou více časů buzení je, že potřebujete pouze jeden budík jak pro vás, tak například pro vašeho partnera. Váš partner může nastavit čas předčasného budíku a vy můžete nastavit čas například o hodinu později. Některé budíky mají také funkci týden/víkend. Díky tomu můžete nastavit různé časy budíku pro pracovní dny a víkendové dny.

Projekce

Projekční budík promítá čas na zeď nebo strop. To se hodí ve tmě, protože z každého úhlu v místnosti vidíte, kolik je hodin. Nemusíte tedy opouštět svou pohodlnou postel ani otáčet budíkem, abyste zjistili, kolik je hodin.

Cestovní budík

Odpočinek na dovolené je skvělý, ale cestovní budík je nezbytný, pokud přesto musíte vstát z postele včas. Protože na cestách nemáte vždy blízkou zásuvku, je rozumné vybrat si budík na baterie. Příjemná je také malá velikost a nízká hmotnost, takže si budík snadno vezmete do špuntu nebo kufru.