Faktory, které je třeba vzít v úvahu při výběru nové mikrovlnné trouby

Jak vybrat Novinky Ostatní Tipy & rady

Pokud jde o nákup mikrovlnné trouby, některé z faktorů, které musíte mít na paměti, se budou týkat vašich osobních preferencí, zatímco jiné budou určeny spíše prostorem, se kterým musíte pracovat. Zde jsou některé z nejdůležitějších faktorů, které je třeba vzít v úvahu, abyste našli tu nejlepší mikrovlnnou troubu pro vás.

1. Vaše kuchyně

Vaše mikrovlnná trouba musí zapadnout do kuchyně, jejíž součástí se stane. Pokud je pro vás estetika důležitá, pak se musíte zamyslet nad tím, jak to bude vypadat se vším kolem. Pokud jsou ostatní spotřebiče ve vaší kuchyni z nerezové oceli, pravděpodobně budete chtít použít mikrovlnnou troubu, která tomu odpovídá. Nebo možná chcete, aby vaše kuchyně byla barevná .

Pokud vyměňujete vestavěnou mikrovlnnou troubu, která již nefunguje, budete muset najít něco, co se do prostoru hodí (nebo budete ochotni zaplatit za přepracování prostoru). Zvažte rozměry mikrovlnné trouby, kterou vyměňujete, a pokuste se najít jednotku, která odpovídá. Mnohokrát můžete začít se stejnou značkou a najít srovnatelnou velikost.

Měli byste zvážit, jak svou kuchyň každý den používáte a které její části by bylo pro umístění mikrovlnné trouby nejpohodlnější nebo nepohodlnější. Prostor na pracovní desce je cenným artiklem v každé kuchyni, takže jste ochotni se ho vzdát kvůli nové mikrovlnce?

Nekupujte jen první mikrovlnnou troubu, která se vám zalíbí, ale věnujte nějaký čas tomu, abyste se ujistili, že bude dobře fungovat v kuchyni, kterou máte.

2. Velikost

Bez ohledu na to, jaký typ mikrovlnné trouby nakonec použijete, na velikosti bude záležet. Pro začátek musíte zvážit prostor, který máte ve vaší kuchyni k dispozici (jak již bylo zmíněno). Nechcete čelit osudu přinést si domů mikrovlnku, kterou milujete, abyste si uvědomili, že se fyzicky nevejde do prostoru, který jste jí vyčlenili.

U vestavné nebo nadrozsahové mikrovlnné trouby ji musíte přesně přizpůsobit dostupným rozměrovým specifikacím. Pokud se rozhodnete pro model na pracovní desku, máte o něco větší flexibilitu ve velikosti, se kterou jdete, ale stále musíte pečlivě zvážit množství prostoru na pultu, se kterým musíte pracovat, a také to, kolik jste ochotni dát. nahoru.

Ujistit se, že se vejde, je jedna věc, ale také chcete mít na paměti, jaké položky se do ní vejdou. Zvažte, jaké věci obvykle vaříte v mikrovlnné troubě. Vejdou se talíře, které používáte nejčastěji, do mikrovlnky, kterou máte na mysli? Pokud se chystáte na konvekční mikrovlnnou troubu a máte v úmyslu připravovat kastrol nebo pizzu, poznamenejte si velikost pánví, které obvykle používáte pro svá oblíbená jídla.

Velikost je, ruku na srdce, jedna z nejdůležitějších věcí, které musíte při nákupu mikrovlnné trouby zvážit. Než začnete procházet všechny své možnosti, bylo by moudré udělat si jasnou představu o dostupném prostoru a velikosti, která by vám nejlépe vyhovovala.

3. Příkon

Hlavní věc, kterou potřebujete vědět o příkonu je, že čím vyšší je příkon, tím rychlejší je doba vaření a rovnoměrněji můžete očekávat, že mikrovlnka ohřeje obsah uvnitř. Obvykle, pokud má mikrovlnná trouba výkon alespoň 1000 wattů, měla by vaše jídlo uvařit dobře. Můžete najít mikrovlny s nižším výkonem, které jsou obvykle levnější, ale budou pomalejší a často méně spolehlivé. U těchto nízkowattových jednotek bychom určitě doporučili nákup od renomované značky a přečíst si recenze na každou jednotku.

4. Spolehlivost

I ty nejodolnější mikrovlnky budou mít pravděpodobně životnost někde kolem 10-12 let nebo tak nějak, přičemž průměrná životnost mikrovlnky je 9. Pokud je pro vás důležité najít mikrovlnku, která vydrží tak dlouho Pokud je to možné, věnujte trochu času přečtení všech recenzí, které najdete na model, o kterém uvažujete. Je pravděpodobné, že během několika let mikrovlnnou troubu tak či onak vyměníte, takže možná zjistíte, že bude rozumnější zaměřit se na jiné vlastnosti než na životnost.

5. Cena

Cena je vždy důležitým faktorem při nákupu jakéhokoli spotřebiče , bez ohledu na to, jak velký nebo malý může být. Rychle si všimnete, že cenové rozpětí mikrovln se bude značně lišit, přičemž hodně závisí na tom, do kterého typu mikrovlnky se rozhodnete investovat.

Všechny cenově nejdostupnější možnosti najdete v kategorii pracovní desky. Ale pokud váš design kuchyně dělá z vestavěné nebo nadrozsahové mikrovlnné trouby praktičtější volbu, další investice se vyplatí. Vestavěná jednotka nejen ušetří místo na pracovní desce, ale vytvoří elegantnější kuchyni, která zvýší hodnotu vašeho domova. Můžete si snadno vystačit s mikrovlnnou troubou, která stojí méně než 100 dolarů, pokud jsou vaše potřeby základní, ale pokud se rozhodnete, že je pro vás nejlepší volbou nadstandardní model nebo konvekční trouba, počítejte s tím, že zaplatíte o něco více.

6. Předprogramovaná nastavení

Jak cenná jsou pro vás předem naprogramovaná nastavení, vše závisí na vašich osobních preferencích. Některé lidi nikdy nenapadne je použít, i když tam jsou, jiným to vadí, když se vlastně musí obtěžovat ručním zadáváním času.

Většina mikrovlnek se dodává alespoň s nastavením Popcorn, které vám umožní vařit na základě velikosti sáčku. Rozmrazování je další běžné nastavení, které najdete u většiny mikrovlnných trub. Když začnete zkoumat další špičkové mikrovlnné trouby, všimnete si zcela nové řady přednastavených možností vaření pro použití od pečení brambor přes ohřívání pizzy až po ohřívání nápojů, jako je káva .

Pokud chcete z mikrovlnné trouby získat to, co potřebujete, aniž byste nad tím museli příliš přemýšlet, hledejte model s řadou předprogramovaných nastavení, která zahrnují položky, na které budete s největší pravděpodobností mikrovlnnou troubu používat.

7. Hluk

Nebude se to týkat každého, ale některé mikrovlnky budou hlasitější než jiné, a pokud jste citliví na hluk, který produkují, budete chtít model, který kupujete, před nákupem vyzkoušet, abyste získali představu o co čekat od zvuku. Pokud zvažujete nákup mikrovlnné trouby online a nebudete mít možnost ji vyzkoušet, v recenzích zákazníků se často zmíní, pokud je mikrovlnná trouba obzvlášť hlučná, takže můžete zjistit, kterým modelům se vyhnout. I když je to u mikrovlnek vzácné, u každé jednotky můžete najít také hodnocení v decibelech.

8. Bezpečnost

I když se můžete setkat s občasným poplašným článkem o mikrovlnách, které propouštějí záření způsobující rakovinu nebo vylučují všechny živiny ve vašem jídle, zatím neexistuje žádný skutečný výzkum, který by tato tvrzení podpořil. Jedinými skutečnými bezpečnostními obavami, které přicházejí s mikrovlnami, je nepatrná možnost vznícení jednoho vznícení a potřeba naučit děti, aby byly při jejich používání opatrné – zvláště u mikrovlnek přesahujících rozsah, kde je obtížné sáhnout přes sporák a vyjmout horké předměty. dosáhnout může způsobit problémy.

Problémy s bezpečností v mikrovlnné troubě většinou souvisejí spíše se správným používáním než s tím, jaký model si koupíte, ale abyste byli opatrní, vždy si můžete zkontrolovat recenze modelu, abyste zjistili, zda nenarazíte na nějaké varovné signály.

9. Větrání

To je většinou problém pro ty, kteří uvažují o nadstandardní mikrovlnné troubě, která nahradí digestoř , která by jinak poskytovala ventilaci při vaření na sporáku.

Oblíbené funkce, které by vás mohly zajímat

Zatímco toto jsou hlavní faktory, které budou pro většinu kupujících důležité, existuje několik dalších funkcí, které by vás při nákupu mikrovlnné trouby mohly zajímat. Tyto vlastnosti jsou specifické a nemusí se líbit všem kupujícím, ale přesto stojí za to je prozkoumat.

1. Invertor Tech

Invertorová technologie je u mikrovlnek stále poměrně vzácná, ale na trhu s ní určitě najdete nějaké modely. Myšlenkou invertorové technologie je umožnit možnost vaření jídla rovnoměrněji při trvale nižší teplotě. Většina mikrovlnek nemá příliš mnoho možností pro teplotní úrovně, takže jste omezeni v typech potravin, které v nich můžete připravovat (konvekční mikrovlny jsou jasnou výjimkou). Invertorové mikrovlny trochu rozšiřují vaše možnosti, ale stále nejsou tak univerzální jako konvekční jednotky. Pokud vás to zajímá, Panasonic vyrábí velmi oblíbenou mikrovlnnou troubu , která využívá invertorovou technologii a sbírá mnoho skvělých recenzí od zákazníků.

2. Funkce dětské pojistky

Pokud máte děti a nechcete se bát, že by si s mikrovlnnou troubou pohrály, můžete se poohlédnout po jednotce s funkcí uzamčení. To vám umožní nastavit kód, který je nutné zadat před použitím mikrovlnné trouby, takže přístup budou mít pouze ti v domě, kterému důvěřujete. Minimalizuje se tak riziko, že se někdo zraní, nebo možná vznikne požár.

3. Kombinace mikrovlnné trouby a jiného spotřebiče

Pokud předěláváte kuchyni a jste schopni ocenit výhodnou nabídku více spotřebičů najednou, možná by vám prospělo zvážit kombinaci mikrovlnné trouby a trouby nebo kombinovanou s lednicí. Nákup obou najednou může potenciálně zjednodušit proces instalace a ušetřit vám čas a peníze. Pokud si chcete koupit jednotku pro kolej, malý byt nebo jen tak, abyste byli blízko v jednolůžkovém pokoji, kombinovaná mikrovlnná trouba a lednice je oblíbenou možností, která je funkční a pohodlná.