Co je to kratom a proč je kolem něj tolik rozruchu?

Ostatní

Možná jste slyšeli slovo kratom od kamaráda nebo kolegy v práci. Možná jste ho dokonce zkoušeli, ale nevíte přesně, odkud pochází nebo jak se tento produkt stal tak populárním. Pokud vás tato rostlina někdy zajímala nebo se teprve chystáte ji zkoumat, provedeme její historií a využitím v průběhu staletí až po dnešek.

Co je tedy vlastně kratom?

Kratom je tropický stálezelený strom pocházející z několika asijských zemí včetně Thajska, Indonésie, ostrova Borneo, Malajsie, Myanmaru, Filipín a Papuy-Nové Guineje. Je to docela vysoký strom, který má v průměru kolem 15 metrů. V perfektních podmínkách může strom dosáhnout výšky i přes 20 metrů. Latinský název pro kratom je mitragyna speciosa a je jedním ze sedmi zástupců druhu mitragyna (mořenovité). Kratom roste dobře na teplejších stanovištích, ale není nemožné ho pěstovat v chladnějším podnebí. Obecně je strom sám o sobě náročný na pěstování. Můžete začít od semen nebo odřezků, ale jsou náchylné k plísním a dalším nevítaným nepříjemnostem.

Lidé v jihovýchodní Asii žvýkali listy kratomu nebo vařili suché listy jako čaj po stovky let. Ačkoli jsou listy zasyrova jedlé, většina lidí v dnešní době listy suší a mele, aby vytvořili jemný prášek vhodnější pro rychlou konzumaci. To, co odlišuje kratom od ostatních přírodních složek, jsou sloučeniny mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které lze nalézt pouze v této kombinaci v této rostlině. Tyto dvě sloučeniny jsou aktivní alkaloidy přirozeně se vyskytující v listech kratomu.

Jak užívat kratom?

Produkty kratomu jsou dostupné v široké škále podob, od tinktur až po čaje, sušené listy, kapsle nebo prášek. Nejoblíbenější formou je prášek z mletých listů kratomu. Je důležité ho získat v nejvyšší kvalitě a tu vám dokáže garantovat značka Krupa Kratom, která má pod palcem celý proces výroby, od sběru listů až po dopravu k zákazníkovi.

Kdo užívá kratom?

Nejprve si projdeme, proč a jak lidé kratom využívali. Od Asie po Afriku se kratom konzumoval v několika kulturách pro náboženské obřady, pohostinství, rituály a další běžné účely. Dnes existuje mnoho důvodů, proč by si někdo vybral přírodní složku, jako je kratom. Spotřebitelská základna je široká a různorodá. Například kratom je populární mezi veterány a vědci, zdravotníky a staršími dospělými, stejně jako dalšími skupinami různého věku, profesí a demografie. Jen v USA užívá pravidelně kratom přes 5 milionů lidí.

O kratomu se toho můžete dozvědět mnohem víc, z čehož mnohé odemknete řádným a nezaujatým vědeckým studiem. Dokud se této botanické rostlině nedostane zasloužené pozornosti, kterou potřebuje. Hlavními přínosy kratomu jsou úleva od bolesti, zvýšení energie, podpora duševního zdraví, relaxace a také zmírnění touhy po opioidních drogách.

Podrobné informace o kratomu a jeho druzích vám poskytne přímo výrobce Krupa Kratom, který nabízí prášek z kratomu na svém webu https://www.adamkrupa.cz/.