Odhalte zajímavý původ kratomu

Doporučujeme

Kratomový prášek dnes užívá nespočet lidí. Pokud patříte mezi uživatele, pravděpodobně víte, že je vyroben ze sušených a namletých listů. Možná máte i svlj oblíbený kmen, jako je třeba bílý kratom nebo červený kratom. Víte ale odkud strom kratomu pochází a proč si získal takovou popularitu? Kratom (Mitragyna speciosa) je stálezelený strom původem z jihovýchodní Asie. Jeho domovinou jsou hlavně Indonésie, Malajsie, Thajsko a Myanmar. V těchto zemích roste kratom především v tropických lesích a deštných pralesích.

Historické využití

V tradiční medicíně těchto regionů byl kratom používán po staletí k léčbě různých zdravotních potíží, včetně bolesti, úzkosti a jako prostředek pro zvýšení energie. Místní obyvatelé také využívali kratom jako náhradu za opium při léčbě závislosti.

Použití v západních zemích

V posledních letech se kratom stal populárním i v západních zemích, kde je často prodáván jako doplněk stravy nebo bylinný lék. Mnoho lidí ho používá pro jeho analgetické, stimulační a anxiolytické účinky.

Ekologické a pěstitelské aspekty

Kratom je středně vysoký strom, který může dosáhnout výšky až 30 metrů. Má tmavě zelené, lesklé listy a květy ve žlutých a bílých barvách. Rostlina potřebuje vlhké a tropické podmínky k růstu a prosperitě.

Šíření kratomu

Kratom byl také introdukován do jiných částí světa, jako je Africký kontinent a západní části Spojených států, kde se místní komunity snaží pěstovat tuto rostlinu pro vlastní spotřebu. V současné době se kratom často pěstuje komerčně v jihovýchodní Asii a je exportován do různých částí světa, včetně Evropy a Severní Ameriky.

Legislativní status

Právní status kratomu se v jednotlivých zemích liší. V některých zemích je kratom legální, v jiných je zakázán nebo regulován kvůli možným zdravotním rizikům a zneužití. V Čechách ho lze naštěstí legálně zakoupit. Pokud vám bylo 18 let, nic vám v jeho nákupu nebrání. Můžete navštívit obchod kratom a pořídit si některý z kmenů. Nejjednodušší volbou je nákup v eshopu, nabídku kvalitního kratomu za skvělé ceny vám nabídne eshop Neonkratom.cz.