Co je kratom a jak působí na naše zdraví?

Doporučujeme

Kratom, latinsky Mitragyna speciosa, je tropický strom, který pochází z Afriky a jihovýchodní Asie. V tradiční medicíně je ceněn od 19. století a dnes se používá k přirozené úlevě od bolesti, k samoléčbě drogové závislosti a ke zmírnění příznaků z vysazení drog. Lidé, kteří jej užívali v různých formách, zaznamenali zvýšení energie a nálady, euforii a také snížení bolesti v různých formách.

Jak se kratom používá?

Tradičně se listy kratomu drtily a připravoval se z nich čaj, nebo se žvýkaly nebo kouřily pro jejich euforické účinky. Dnes se rostlina používá k výrobě kratomových tobolek, pilulek a prášků. Jen v USA pravidelně používá kratom 10 až 16 milionů lidí. Kratom obsahuje přes 40 sloučenin a více než 25 alkaloidů. Hlavními aktivními alkaloidy v kratomu jsou mitragynin a 7-hydroxymitragynin, které mohou mít řadu stimulačních a tlumivých účinků. Ukázalo se, že složky kratomu mají analgetický a protizánětlivý účinek.

Oblast, ve které se stromy pěstují, je velkým faktorem účinnosti jejích sloučenin. Přirozeně se vyskytující stromy nalezené v jihovýchodní Asii mívají mnohem vyšší potenci, než stromy pěstované v jiných oblastech světa nebo stromy pěstované ve sklenících. Typy kratomů jsou obecně rozděleny do několika barev, používá se zelený, červený, bílý a žlutý kratom. Toto dělení je závislé na barvě stonku a žilnatosti listu. Tato barva určuje účinek listu kratomu na mysl a tělo. Na dnešním trhu existuje celá řada kmenů kratomu. Kratom se stává stále populárnějším na trhu přírodního zdraví a používá se jako přísada do přírodních léků proti bolesti a dietních pomůcek. Používá se také při léčbě drogové závislosti. Pokud máte o nákup kratomu zájem, je vhodné se obrátit na specializovaný eshop GreehHerbs.cz, který nabízí všechny druhy kratomu v nejvyšší kvalitě.