Tři způsoby, jak chránit pokožku na ostrém letním slunci před zbytečným stárnutím

Doporučujeme

Ostré letní slunce je sice velice příjemná sezónní záležitost a může pro nás znamenat opravdu ty nejhezčí dny v roce. Stejně tak ale může mít i negativní vliv na naši pokožku. Hlavně ženy, které se aktivně věnují opalování, mohou takové problémy zažít doslova na vlastní kůži.

Ostré letní slunce je zkrátka zrádné a je dobré se proti němu adekvátně chránit. A právě některé možnosti ochrany si projdeme v rámci dnešního článku.

Nikdy nezapomínejte na opalovací krém

U samotného opalování je extrémně zrádnou záležitostí hlavně fakt, že spálení pokožky dlouho necítíme. Jakmile ale začneme cítit první projevy jako je pálení nebo výrazné zarudnutí, už je bohužel stoprocentně pozdě. Z toho důvodu jsou opalovací krémy na obličej naprosto nepostradatelným vybavením, na které v žádném případě nesmí žádná žena ani dívka zapomenout. Stupeň ochrany byste přitom měli volit nejen podle destinace, ale také podle doby, po kterou budete na sluníčku pobývat.

Pozor na zrádné pigmentové skvrny

Pokud máte na kůži pigmentové skvrny, nebo se vám tvoří po opalování, dávejte si ještě větší pozor. Máte pravděpodobně citlivou kůži a jednoduché opalování a hrátky se mohou z ničeho nic změnit v závažné potíže s pokožkou. Jako základní prevence funguje krém proti pigmentovým skvrnám. Ten by měl být dostatečný pro to, aby se skvrny nezvětšovaly ani neměnily svůj tvar. I přesto je ale dobré zároveň takové skvrny pokrývat silnější vrstvou opalovacího krému, nebo na ně aplikovat silnější faktor ochrany.

Stárnutí kůže je zcela běžné

Při častém, a hlavně dlouhém pobytu na slunci, se kůže neustále potí a tím vypouští důležité živiny. Vedle toho se z ní také ztrácí voda. Proto se tak může zdát, že stárnutí probíhá na slunci o něco rychleji. Velice oblíbené jsou doplňkové prostředky, jako je například oční krém s peptidy, který pomůže k odstranění vrásek způsobených z krátkodobé únavy pokožky. Obecně bychom ale měli myslet na to, že pobyt na slunci musí kompenzovat adekvátní hydratace pokožky specializovanými přípravky a zvlhčujícími pleťovými maskami.