Ikony science fiction, které by rozhodně měl přečíst každý nadšenec!

Doporučujeme

Science fiction je jedním z pochopitelně nejpopulárnějších žánrů současnosti. Pohled do budoucna a dumání nad tím, kde bude lidstvo za stovky let, nebo kde by mohlo být v současnosti, je zkrátka něco zajímavého.

Nedá se tak divit tomu, že je to právě science fiction, které si dokázalo získat doslova stovky milionů fanoušků po celém světě. A dnes se podíváme na některá díra, která by žádný fanoušek neměl nikdy vynechat!

Klasika od George Orwella

Samotná databáze spisovatelů nepřinese moc známějších autorů, než je právě Orwll. Jeho 1984 je dystopický román, který se odehrává ve vzdálené budoucnosti, kde vládne totalitní režim. Hlavní postavou je Winston Smith, úředník pracující pro státem ovládanou organizaci, která manipuluje s historií a ovládá myšlení občanů. Objevují se koncepty, jako je Big Brother, který symbolizuje neomezenou vládu, a Nový řád, který zajišťuje absolutní kontrolu nad společností. Orwell vytváří temný obraz utlačujícího systému a zkoumá otázky individuality, svobody a lidského ducha v totalitním režimu.

Duna uchvacující nejen na papíře, ale i v kinech

„Duna“ je epický sci-fi román, který se odehrává na pouštní planetě Arrakis. Jedná se bezesporu o nejoblíbenější knihy tohoto žánru a nově i opravdu povedené hollywoodské filmy. Příběh sleduje Paula Atreida, mladého šlechtice, který se stane klíčovou postavou v politických intrikách, náboženských proroctvích a mocenských bojích. Duna je plná politických, ekologických a filozofických témat a je považována za jedno z nejvýznamnějších děl science fiction všech dob.

Cyberpunk v tom nejlepším, co může nabídnout!

„Neuromancer“ je kultovním dílem cyberpunkové literatury. Příběh se odehrává v dystopické budoucnosti, kde lidstvo je propojeno s kyberprostorovou síti. Hlavní postavou je hackerský génius jménem Case, který po ztrátě svého nervového systému pro hackování, je najat tajemným zaměstnavatelem k provedení zdánlivě nemožného úkolu. Neuromancer je proslulý svým inovativním ztvárněním kyberprostoru. I proto tak patří mezi nejlépe hodnocené knihy svého žánru.